Wakacje dla dziecka – jak je opłacić?

Okres wakacyjny jest bardzo specyficznym czasem – dzieci mają dwa miesiące wolnego od szkoły, natomiast wielu rodziców może liczyć jedynie na dwutygodniowy urlop. I nieraz pojawia się problem: kto zajmie się pociechą w pozostałym czasie? Rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju kolonie czy wakacyjne wyjazdy dla dzieci. Tylko skąd wziąć na nie pieniądze? Podsuwamy kilka pomysłów.

Wsparcie dla rodzin

Nie wszyscy wiedzą o tym, że wiele instytucji – zarówno rządowych jak i pozarządowych – ma programy przeznaczone specjalnie dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego czasem warto rozejrzeć się, czy w naszej okolicy nie działa jakaś fundacja czy stowarzyszenie, która organizuje lub pomaga sfinansować wakacje dla najmłodszych. Bardzo często tego typu wyjazdy są strzałem w dziesiątkę – posiadają profesjonalną opiekę i bogatą ofertę edukacyjną czy artystyczną, a nasze dziecko ma okazję na zawarcie nowych znajomości.

Jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę to sprawdź również, czy twój pracodawca założył zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Zdarza się, że właśnie z takiego funduszu można otrzymać jednorazowe świadczenie urlopowe – warto więc zainteresować się czy jest to możliwe w naszym zakładzie pracy.

Pomoc najbliższych

Dobrym pomysłem na sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów naszej pociechy jest poproszenie o pomoc rodziny. W ciągu roku dzieci dostają od najbliższych mnóstwo prezentów – można więc założyć specjalną skarbonkę z napisem „Zbieram na wakacyjną przygodę” i poprosić najbliższych, by zamiast kupować prezenty, zasilali wakacyjny budżet dziecka. Pamiętajmy jednak o tym, by nie dyktować sum i pozostawić rodzinie dowolność w tym zakresie- nie można zmuszać nikogo do uczestniczenia w tym pomyśle.

Pomoc najbliższych może objawić się również w innej postaci. Jeśli jesteś komuś winy pieniądze, porozmawiaj o możliwości późniejszej spłaty – by za odłożone w ten sposób pieniądze wysłać dziecko na wakacje. Ostatecznie można też poprosić kogoś z rodziny o pożyczkę na wakacje lub o partycypację w kosztach – jednak trzeba to zrobić z wyczuciem i z otwartością na odmowę.

Szybka pożyczka

Jeśli żaden z powyższych pomysłów nie chwyci, zawsze możemy skorzystać z szybkiej pożyczki przez Internet. Bez dodatkowych formalności, bez zaświadczeń, szybko i bezpiecznie. Bardzo często zdarza się, że pierwsza pożyczka udzielna w ten sposób jest bez kosztów i bez prowizji. Poszukaj oferty „pierwsza pożyczka za darmo” i ciesz się z pozyskanej gotówki.

Więcej sposobów na sfinansowanie dziecku wakacji poznasz na stronie: http://www.bielsko.info/20373-jak-sfinansowac-wyjazd-dziecka-na-wakacje-poznaj-5-sposobow

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *