Vivus (www.vivus.pl) to jedna z popularniejszych w Polsce firm udzielających szybkich pożyczek internetowych, choć na naszym rynku funkcjonuje względnie niedługo, bo dopiero od 2012 roku. Swym klientom Vivus zapewnia możliwość uzyskania pożyczki na dowolną kwotę zawierającą się w zakresie 100-5000 złotych, choć obowiązują tu pewne ograniczenia: nowi klienci mogą skorzystać z oferty promocyjnej, czyli z pożyczki do 1600 złotych bez dodatkowych opłat (kwota do zwrotu jest równa kwocie pożyczki), natomiast najwyższy limit (5000 złotych) jest dostępny dla tych, którzy zaciągają 8 pożyczkę.

vivus grafika 1Z usług finansowych świadczonych przez Vivusa mogą skorzystać wyłącznie dorosłe osoby posiadające polskie obywatelstwo (w wieku 20-75 lat) i konto osobiste w jednym z banków działających w naszym kraju oraz nie wpisane do żadnego rejestru dłużników. Do wymaganych formalności należy również konieczność rejestracji na stronie www.vivus.pl oraz podpisanie przesłanej na adres klienta papierowej umowy ramowej. Jest to czynność jednorazowa, bowiem po odesłaniu podpisanych dokumentów wszystkie kolejne formalności związane z zaciąganiem pożyczek w Vivusie są realizowane online za pośrednictwem strony internetowej.

vivus grafika 2Gotówka jest przekazywana na konto klienta w ciągu 15 minut od akceptacji wniosku kredytowego (o ile konto prowadzone jest w Alior Banku, Pekao SA, Banku Pocztowym, Getin Banku, ING, Kredyt Banku, Millennium Banku lub PKO BP czy w systemie Blue Cash). Dostępny dla klientów okres kredytowania wynosi od 1 do 30 dni z możliwością płatnego przedłużenia o kolejne 7, 14 lub 30 dni, przy czym pożyczkobiorca ma możliwość dokonać dowolnej liczby przedłużeń, o ile spełnia warunki umowy.