Pożyczka pozabankowa – nie ma się czego bać!

Czasem przytrafiają nam się w życiu nagłe sytuacje, które generują niespodziewane koszty w budżecie domowym. Naprawa samochodu, drogie leki, awaria sprzętów kuchennych i konieczność ich wymiany, zalana łazienka… Nie każdy może poratować się oszczędnościami, nie każdy ma czas na wizytę w banku. Wtedy z pomocą może przyjść pożyczka pozabankowa. Co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka pozabankowa – czyli co?

Pożyczka pozabankowa to specyficzny instrument finansowy, który w swojej ofercie posiadają podmioty nie będące bankami. Charakteryzuje się tym, że udzielana jest na małe kwoty i stosunkowo krótki czas. Można uzyskać ją dość szybko, bez zbędnych formalności i konieczności wychodzenia z domu. Nie należy jednak mylić jej z kredytem – który może być udzielany wyłącznie przez banki lub spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Kredyty wymagają spełnienia wielu formalności, są obwarowane szeregiem przepisów, przeznaczyć je można tylko na konkretny cel, dlatego uzyskanie pożyczki jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Zalety pożyczek pozabankowych

Do głównych zalet pożyczek pozabankowych należy ograniczenie formalności, które potrafią zniszczyć resztki cierpliwości i przysporzyć sporo stresu. W przypadku wnioskowania o pożyczkę bardzo często wystarczy wypełnić formularz online i oczekiwać na szybką decyzję.

Nie wychodząc domu, możemy nie tylko złożyć wniosek o pieniądze o dowolnej porze, ale również zapoznać się w jednym miejscu z najważniejszymi informacjami na temat tych zobowiązań finansowych – tak, aby być konsumentem o wysokiej świadomości ekonomicznej i żeby po zaciągnięciu chwilówki nie spotkała nas przykra niespodzianka w postaci nieznanych warunków.

Na co trzeba uważać?

W przypadkach pożyczek udzielanych przez instytucje parabankowe należy dokładnie przeanalizować koszt owych pożyczek – innymi słowy – trzeba wiedzieć, ile pieniędzy będziemy musieli oddać. Aby zmniejszyć ryzyko utraty środków finansowych, firmy pożyczkowe w przypadku takiej oferty mogą stosować wysokie oprocentowanie oraz prowizje wyższe niż przeciętne, dlatego warto porównać różne oferty.

Przed podpisaniem umowy należy się upewnić, że:

  • firma jest wiarygodna i nie masz problemów z ewentualnym kontaktem w sprawie przedłużenia spłaty,
  • umowa nie zawiera klauzul niedozwolonych,
  • rozumiesz koszty opisane w tabeli opłat,
  • regulaminy są dla ciebie jasne.

Po więcej informacji o pożyczkach pozabankowych zajrzyj na stronę http://kartuzy.info/wiadomosc,39822,Czym-jest-pozyczka-pozabankowa-Poznaj-ten-instrument-finansowy.html.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *