Małe przyjęcie czy duże weselisko?

married-1937005_1920

Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce panowała moda na duże, kilkudniowe wesela, na których stoły uginały się od jedzenia, a goście nie schodzili z parkietu. Obecnie coraz częściej można spotkać pary, które decydują się na małe, ciche przyjęcia w angielskim stylu. Który scenariusz wybrać? Dla świeżo upieczonych narzeczonych to nieraz bardzo poważny problem. Z całą pewnością można go jednak rozwiązać.

Kameralnie

Małe przyjęcia weselne często są protestem wobec wszechobecnego ślubnego biznesu. Nie każdy chce czekać rok na odpowiednią salę weselną, dobrego kamerzystę, fotografa czy świetny zespół. Młodym ludziom zależy na jak najszybszym rozpoczęciu wspólnej przyszłości, dlatego małe przyjęcia idealnie wpisują się w ten scenariusz. Organizacja zajmuje niewiele czasu, koszty również są na tyle małe, że nie trzeba dużo czasu aby uzbierać potrzebną kwotę. Taka opcja jest także wybierana wtedy, gdy sam ślub ma się odbyć w jakimś wyjątkowym miejscu, a lista zaproszonych gości nie jest zbyt obszerna. Małe wesela w angielskim stylu częściej są organizowane w większych miastach, gdzie nie przywiązuje się zbyt wielkiej wagi do starej, polskiej tradycji zapraszania na taką uroczystość nie tylko bliższej, ale i dalszej rodziny oraz sąsiadów i znajomych. Narzeczeni coraz częściej decydują się również jedynie na ślub cywilny, więc w tym wypadku liczba gości również automatycznie się skraca – urzędy zazwyczaj mieszczą dużo mniej ludzi niż każdy przeciętny kościół. Zatem – jeśli zależy ci na jak najszybszym rozpoczęciu wspólnego życia, nie przywiązujesz zbytniej uwagi do tradycji, nie marzy ci się wielkie przyjęcie z tańcem do białego rana, a kameralna liczba gości idealnie ci odpowiada – możesz z czystym sumieniem zdecydować się na małe przyjęcie zamiast hucznego wesela.

affair-1238430_1920

Z pompą

Jeśli choć jedno z was od małego marzyło o wielkim przyjęciu, hucznej zabawie i wielu gościach –nie warto pod wpływem mody rezygnować z tego marzenia. Zarówno ślub jak i wesele jest dla wielu osób wydarzeniem tak szczególnym i ważnym, że chcą się swoją radością podzielić z „całym światem” – a przynajmniej ze sporą jego częścią. I z całą pewnością ma to swój urok. Jednak bardzo często powodem, dla którego rzucamy w kąt nasze pragnienia, są po prostu pieniądze. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć wszystkie możliwości uzyskania finansowania – łącznie z kredytem czy pożyczką. Duże wesela raczej się „zwracają” – goście w kopertach zazwyczaj nie dają mniejszych kwot niż te, które musimy za nich zapłacić. A pożyczki uzyskiwane przez Internet nie wymagają od nas dodatkowych formalności, więc nie musimy tracić cennego czasu na chodzenie po bankach. Jeśli więc czujecie potrzebę, by wspólny start w przyszłość zacząć w wyjątkowy i huczny sposób – nie przejmujcie się różnymi przeszkodami, one zawsze dają się jakoś rozwiązać. Sięgnijcie po marzenia, bo są po to, by je spełniać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *