Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

rp_Bez-tytułu9-300x206.png

 Gotówkowe pożyczki udzielane przez Internet cieszą się coraz większą sławą. Przede wszystkim to ogromna wygoda. Nie trzeba chodzić po bankach czy innych instytucjach, zbierać pliku zaświadczeń, marnować czasu. Wystarczy zgłosić się po pożyczkę przez Internet i ciągu kilkunastu minut pieniądze są już na naszym koncie. Brzmi bardzo prosto. A jak wygląda naprawdę i jak się do tego przygotować? Poznaj proces krok po kroku.

Dla kogo?

Pożyczki przez Internet zazwyczaj udzielane są jedynie dla obywateli Polski z miejscem zamieszkania na terenie kraju. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, oferta najczęściej jest skierowana do osób fizycznych między 20 a 78 rokiem życia. Dodatkowo zdarza się, że klient jest weryfikowany w Krajowym Rejestrze Dłużników oraz Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego jeśli mamy spore opóźnienia w spłatach innych kredytów i zostały one wpisane w tych rejestrach na przykład przez inne banki, możemy nie otrzymać pożyczki przez Internet. Warto pamiętać o tym, że szybkie pożyczki nie mogą służyć jako rozwiązanie na długoterminowe problemy finansowe.

W wielu serwisach skorzystanie z pożyczki gotówkowej jest równoznaczne z koniecznością zarejestrowania się, a czasem nawet z wniesieniem opłaty rejestracyjnej. Dlatego jeszcze przed złożeniem wniosku dobrze jest poznać dokładnie wszystkie zasady na jakich udzielane jest finansowanie. Pośpiech zazwyczaj jest złym doradcą – a pożyczkę i tak dostaje się błyskawicznie, więc możemy pozwolić sobie na kilka spokojnych chwil z regulaminem.

Nic prostszego

Na początku warto określić sobie kwotę, jaka jest nam potrzebna. Dzięki temu możemy sprawdzić na jakim serwisie uzyskamy najlepsze warunki. Kiedy wybierzemy już kwotę i serwis – możemy spokojnie przejść do złożenia wniosku. Podczas jego wypełniania zazwyczaj będziemy proszeni o dodatkowe dane – także te z dowodu osobistego, a także o numer telefonu komórkowego. Warto więc przygotować sobie wcześniej te dane. Nie należy się przerażać szczegółowością danych o jakie zostaniemy poproszeni – zazwyczaj są one potrzebne do przygotowania umowy pożyczki i do weryfikacji naszego konta bankowego, na który zostaną przelane pieniądze.

Kiedy już wypełnimy wniosek, kolejnym krokiem jest oczekiwanie na decyzję kredytową. Najczęściej jesteśmy o niej powiadamiani przez sms lub drogą mailową. Jeśli decyzja jest pozytywna – środki w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut zostaną przelane na podany przez nas numer rachunku. Dlatego ważne jest, aby posiadać konto w banku w Polsce – oraz znać numer naszego rachunku. I to już wszystko – pozostaje już tylko spożytkować uzyskane pieniądze.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *