Jak tanio podróżować z rodziną?

W dzisiejszych czasach ceny z roku na rok mkną coraz szybciej do góry. Niestety dotyczy to również turystki i podróżowania. Nie mówiąc już o podróżowaniu z całą rodziną… Na szczęście nie jest wielką tajemnicą, że da się również podróżować za grosze – również z dziećmi. Jak to zrobić? Przeczytaj nasze wskazówki.

Szukaj alternatywy

Jeśli chcemy podróżować za grosze, na pewno nie szukajmy ofert w biurach podróży. Co prawda można znaleźć tam promocyjne wyjazdy, ale i tak są one dość drogie. Warto więc zorganizować się samemu i poszukać atrakcyjnych dla dzieci alternaty na naszą kieszeń. Pierwszy pomysł – nocowanie pod namiotem. Nasze pociechy z pewnością będą zachwycone taką przygodą, a my – ceną za pole namiotowe. Do tego samodzielne przygotowywanie posiłków w kuchni polowej i wyjazd robi się naprawdę niskobudżetowy. To ciekawy pomysł na wakacje nie tylko w Polsce, ale również za granicą – przykładowo w Chorwacji pełno jest dobrze zorganizowanych pól namiotowych, gdzie można rozbić się za niewielkie pieniądze.

Inną alternatywą do ograniczenia wydatków, jest samodzielne zorganizowanie atrakcji. Bilety wejściowe na basen, do parku rozrywki czy innych miejsc potrafią dość mocno uderzyć po kieszeni. Ciekawym pomysłem jest na przykład gra terenowa. Wystarczy poczytać nieco o miejscu, do którego się wybieramy i wymyślić dla dzieci kilka zadań do wykonania. Przeżycia – niezapomniane, a wspomnienia bezcenne. To nie tylko ogromna oszczędność, ale i nauka kreatywności dla naszych pociech – pokazujemy im, jak można zorganizować czas samemu w bardzo ciekawy sposób. Takie podejście z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Szczęśliwy traf

Podróżowanie własnym samochodem nie należy do najtańszych. Paliwo osiąga ostatnio rekordowe ceny, a do tego należy dodać koszty eksploatacji auta… Jeśli nie jesteśmy uzależnieni od konkretnego terminu wakacji, możemy próbować „upolować okazję”. Bardzo często zdarzają się promocyjne loty, bilety autobusowe za złotówkę czy rabaty na podróże pociągami. Jest wiele specjalnych serwisów internetowych, które zajmują się wyszukiwaniem okazji i powiadamiają swoich użytkowników o „gorących ofertach”. Jednak czekając na okazję trzeba poświęcić trochę czasu i energii a przede wszystkim dostosować datę wyjazdu do daty promocji. Jeśli nie jesteśmy aż tak elastyczni w kwestii terminów, możemy posiłkować się takimi serwisami jak BlaBlaCar, dzięki którym możemy podróżować za cenę dużo niższą niż w standardowych środkach komunikacji. Ewentualnie innym pomysłem jest na przykład weekendowy bilet PKP, który również może wynieść nas taniej niż pojedyncze bilety.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *