Ile kosztuje hit kosmetyczny tego roku, czyli przedłużanie rzęs?

Zmysłowe spojrzenie podkreślone długimi, gęstymi i podkręconymi rzęsami… Która kobieta o tym nie marzy? Niestety nie każda może sobie na to pozwolić – natura nie dla wszystkich jest równie szczodra. Dlatego właśnie sztuczne rzęsy to prawdziwy hit kosmetyczny tego roku. Salony kosmetyczne prześcigają się w ofertach i sposobach na przyciągnięcie klienta. Ile musimy zapłacić za taką usługę?

Cena pięknego spojrzenia

Hollywoodzkie spojrzenie – za taki efekt niejedna kobieta jest w stanie dość słono zapłacić. Cena zabiegu nie jest jednak taka oczywista. Wszystko zależy od tego jaką metodę przedłużania wybierzemy i jaki materiał zostanie użyty do zabiegu. Ogólnie cena zabiegu waha się od około 100 do 300 złotych. Im więcej rzęs doczepia się do jednej naturalnej, tym kuracja będzie droższa. Trzeba też pamiętać o tym, że zabieg należy regularnie powtarzać, by efekt się utrzymał. Po jakimś czasie naturalne rzęsy są na tyle słabe, że zabieg taki staje się po prostu konieczny. Więc 100-300 zł wydajemy nie jednorazowo, a raz na 3-4 tygodnie (choć uzupełnienie czasem jest tańsze i zapłacimy za nie już ok 50 zł).

Rodzaje zabiegów

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs to: 1 do 1, 2 do 1 oraz 3 do 1. Zabieg polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych. Powala to w efektowny sposób je zagęścić i nadać spojrzeniu głębi. W zależności od wybranej metody zagęszczania doczepia się 1, 2 lub 3 rzęsy sztuczne do jednej naturalnej.

Nosząc sztuczne rzęsy, można pływać, nosić soczewki, a także wykonywać codzienny makijaż. Odradza się jednak stosowanie wodoodpornych tuszy – trudno je zmyć, a mocne tarcie oka może uszkodzić delikatną strukturę włosków.

Zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym trwa około 2-3 godzin. Efekt utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie.

Doklejane rzęsy – rodzaje

Sztuczne rzęsy, które najczęściej wykorzystuje się do zabiegu przedłużania, wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu, futra norek syberyjskich lub materiałów syntetycznych. Włoski przykleja się 1 mm nad powierzchnią skóry, co daje delikatny efekt zagęszczenia i jest idealnym uzupełnieniem makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego.

Rzęsy metoda 1 do 1Przedłużanie metodą 1 do 1 polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy jednej jedwabnej. Zabieg daje bardzo naturalny efekt, a włoski nie sklejają się. Przyklejanie rzęs w odległości 1 mm nad krawędzią skóry zmniejsza ryzyko alergii na klej do minimum.

Przedłużanie rzęs 2:1 i metodą 3:1Metoda przedłużania 2 do 1 i 3 do 1 wymaga użycia rzęs z futra norek, ponieważ są lżejsze od jedwabnych i nie obciążają naturalnych. Zabieg daje efekt podwójnego lub potrójnego pogrubienia. Metoda 2:1 lub 3:1 polecana jest zwłaszcza paniom o rzadkich rzęsach. Do zabiegu używa się specjalnego kleju, dzięki któremu rzęsy utrzymują się na oku przez kilka tygodni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *