filarum logoW ofercie Filarum (www.filarum.pl) znajdują się krótkoterminowe pożyczki gotówkowe o rozpiętości kwotowej od 100 do 4000 złotych, ale należy zwrócić uwagę na to, że dla osób składających wniosek kredytowy w tym parabanku po raz pierwszy wprowadzone zostało ograniczenie maksymalnej kwoty do 1000 złotych. Wyższe limity są dostępne dla klientów, którzy terminowo regulują kolejne pożyczki, a maksymalna suma może znaleźć się na wniosku dopiero przy szóstej pożyczce.

filarum grafika 1Nominalny okres kredytowania szybkiej pożyczki w Filarum wynosi od 1 do 30 dni (ustalane dowolnie przez klienta podczas składania wniosku), jednak firma przewiduje, że pożyczkobiorca może z niezależnych przyczyn nie być w stanie spłacić zobowiązania terminowo – dla takich osób jest przygotowana opcja przedłużenia spłaty. Prolongować spłatę można o 7, 14 albo 30 dni, przy czym aby wydłużenie terminu było skuteczne, najpierw należy opłacić prowizję w odpowiedniej wysokości.

filarum grafika 2Rejestracja w serwisie www.filarum.pl jest obowiązkowa dla każdego, kto chce się ubiegać o chwilówkę w tym parabanku – we wniosku należy podać swoje dane osobowe (z dowodu osobistego), numer telefonu komórkowego i numer konta bankowego. Należy także mieć nie mniej niż 20 i nie więcej niż 76 lat i być obywatelem Polski (stałe zameldowanie oraz stały pobyt na terenie kraju są konieczne). Złożone przez klientów wnioski są rozpatrywane bardzo sprawnie i już w ciągu 10 minut klient uzyskuje informację (za pośrednictwem wiadomości SMS) czy uzyskał pożyczkę, czy też nie.